زنان روی سکوهای نفت و گاز

زنان روی سکوهای نفت و گاز

«Hayley Adlam» یک نقشه‌بردار نگلیسی است. او مدرک لیسانس جغرافیای دریایی خود را از دانشگاه «کاردیف» گرفته است و هم‌اکنون به عنوان یک نقشه‌بردار آنلاین زن و تطبیق‌دهنده گزارش‌ها در آب‌های اروپا کار می‌کند. «هیلی» عاشق حیات‌وحش دریاها است و همین امر باعث شد او به کار کردن بر روی آب علاقمند شود. سایت «زنان فراساحل» در یک مصاحبه با هیلی به بررسی جزئیات شغل هیجان‌انگیز او پرداخته که در ادامه برگردان آن‌را می‌خوانید.

لطفا یکی از خاطرات جالب خودتان از دورانی که روی آب هستید را تعریف کنید.

در کرانه‌های Cumbria بر روی دماغه کشتی ایستاده بودیم و در حال تمام کردن کارهایمان بودیم که متوجه دسته بزرگی از دلفین‌های بینی‌بطری شدیم که بر روی امواجی که جلوی کشتی ایجاد شده بود، بازی می‌کردند و بالا می‌پریدند. دیدن چنین مناظری برای افرادی که در دفتر کارشان مشغول هستند، غیرممکن است و یکی از جذابیت‌های مشاغل فراساحلی است.

چه عواملی شما را به ادامه دادن کار روی آب‌ تشویق می‌کند؟

کار کردن در محیط‌های پویا برای من واقعا لذت‌بخش است، محیط‌هایی که در آن هیچ چیزی قابل‌پیش‌بینی نیست، آب و هوا و مکان و روزهای کاری مدام تغییر می‌کنند. همچنین کارکردن با اجتماعات گرم و صمیمی و کارکنانی که سعی دارند با داشتن قابلیت‌های ویژه، روحیه تیم را هنگام انجام عملیات‌ها ارتقا بدهند لذت‌بخش است. افراد معمولا روی دکل‌ها شوخ‌طبع هستند. بسیار مشتاق هستم زنان فارغ‌التحصیل را به کار کردن در صنعت فراساحلی تشویق کنم و این امر در طول چند سال آینده محقق شود. من به شغل خودم علاقمندم و تمایل دارم در این صنعت باقی بمانم به همین علت به دنبال پیشرفت در این حرفه و پیشرفت صنعت فراساحلی هستم.

در شغل‌تان با چه چالشی روبرو هستید؟

گاهی‌اوقات تنها خدمه زن بودن در بین گروه بزرگی از کارکنان دشوار است، به‌ویژه زمانی‌که شغل‌ام را تازه شروع کرده بودم بسیار سخت بود. اگرچه برخی مردان بسیار حامی هستند و رفتاری بسیار محترمانه و برابر با سایر اعضای تیم دارند. من گاهی اوقات در محیط‌های کاری فراساحلی شاهد تبعیض‌های جنسیتی هستم که باید با آنها برخورد شود. تصورات و برداشت‌های غالبی که در این محیط‌ها نسبت به زنان دارند نیازمند تغییر است زیرا قابلیت و توانایی‌های زنان همانند مردانی است که با آنها کار می‌کنند.

به‌نظر شما چه شیوه‌هایی را برای تشویق زنان به این مشاغل می‌توان به‌کار برد؟

زنان باید به کار کردن در صنعت فراساحلی تشویق شوند و با چنین محیط‌های یگانه و پویایی آشنا شوند. من امیدوارم روزی بتوانم با دانشگاهی که در آن تحصیل کرده‌ام همکاری کنم و زنان جوانی که به‌تازگی فارغ‌التحصیل می‌شوند را قبل از شروع به کار راهنمایی و کمک کنم. دانش و اعتماد به نفس خود را که در دانشگاه پایه‌ریزی شده است در جهان فراساحلی و در حرفه خود ارتقا دهند و در کنار آن پول خوبی نیز کسب کنند. من از سنین جوانی در تمام جشن‌های بزرگ شرکت می‌کردم و ماه آینده در مرحله پایانی «دختر شایسته انگلستان» به رقابت خواهم پرداخت. این جشن برای من مانند سکویی عمل خواهد کرد که به زنان دیگر اعلام کنم می‌توان تمام جنبه‌های زنانگی و زیبایی را داشت و حفظ کرد و مهندس موفق یکی از سکوهای نفتی نیز بود. پس به سمت اهدافتان حرکت کنید

برچسب ها : دانشگاه کاردیف , دختر شایسته انگلستان , دلفین , زنان روی سکوی نفت , زنان فراساحل , سکوی نفت , نقشه برداری آن لاین , هیلی ادام